Szukaj połączenia
Wylot z:
Przylot do:
Data wylotu:
Data przylotu:
Pasażerowie (maksimum 9 osób)
Lotnisko Monachium Airport

Monachium posiada jeden, międzynarodowy port lotniczy im. Franza Josefa Straussa (MUC). Jest to jedno z największych i najbardziej ruchliwych lotnisk w Niemczech i jednocześnie najbardziej operatywne lotnisko w Bawarii. Znajduje się ok. 28 km od centrum Monachium i dzięki dwóm pasom startowym obsługuje rocznie około 400 tysięcy lotów, co daje niebagatelną sumę ponad 33 milionów pasażerów. Dzięki tak dużej przepustowości wpisuje się w czołówkę najpopularniejszych i największych portów lotniczych na świecie. Co ciekawe, w roku 2007 lotnisko otrzymało nagrodę Best Airport in Europe, która doceniła liczbę oferowanych połączeń lotniczych, a także architekturę lotniska, dbałość o komfort pasażerów i użyteczność jego oznakowań.

Lotnisko składa się z dwóch terminali pasażerskich, które posiadają szerokie zaplecze dla przebywających w porcie przyjezdnych. Znajdziemy tutaj liczne bary i restauracje, sklepy i punkty wolnocłowe, a także punkty usług turystycznych, w tym kantory, pomoc medyczną, przechowalnię bagażu, apteki, czy bankomaty. Na miejscu swoje filie mają także agencje turystyczne, biura podróży i centra obsługi ruchu turystycznego, gdzie można kupić tanie bilety lotnicze do niemieckich lotnisk lokalnych, a także za granicę.

Z lotniska do centrum Monachium można dojechać autostradą (na miejscu jest wypożyczalnia samochodów oraz postoje taksówek), kolejką do Dworca Głównego i autobusami. Na lotnisku możemy też kupić bilety na autokar do innych, okolicznych miast.

Loty do Monachium. Tanie Bilety Lotnicze Monachium | Operator serwisu www.infoloty.pl - Tanie Loty