Szukaj połączenia
Wylot z:
Przylot do:
Data wylotu:
Data przylotu:
Pasażerowie (maksimum 9 osób)
Miasto Monachium Niemcy

Monachium to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych miast południowych Niemiec, a także stolica Bawarii. Znajduje się na Wyżynie Bawarskiej na tle malowniczych, alpejskich pejzaży. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, gospodarczym, a także naukowym południa Niemiec. Na jego terenie znajduje się wiele szkół wyższych, na przykład sięgający XV wieku Uniwersytet Ludwiga Maximiliana, Uniwersytet Techniczny, czy Uniwersytet Bundeswehry, które kształcą elitę specjalistów z wielu dziedzin naukowych na skalę kraju.

Monachium to także istotne centrum turystyczne Niemiec. Przyjezdnych przyciągają nie tylko piękne, bawarskie krajobrazy, czy coroczne święto Oktoberfest. W Monachium znajduje się wiele innych atrakcji turystycznych, które tworzą kulturę tego miasta i regionu. Do najsłynniejszych budowli religijnych Monachium należą m.in. wybudowana z cegły tzw. Frauenkirche, czyli Katedra Najświętszej Marii Panny i gotycki Peterskirche – kościół św. Piotra). Na terenie miasta znajdują się także świątynie historią sięgające XII wieku. Mieszkańcy i władze Monachium są dumne ze swojego kulturowego dobytku i niezwykle dbają o zabytkowe kościoły i kamienice.

W mieście warto odwiedzić kilka ważnych muzeów, słynnych na skalę europejską, m.in. Starą i Nową Pinakotekę, które zbierają dzieła europejskiej sztuki, a także Pinakotekę Nowoczesną, którą można zaliczyć do największych galerii sztuki współczesnej w Europie. W Monachium znajdziemy również m.in. Muzeum Alp i Alpinizmu, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Zwierząt i Muzeum Lalek. Na terenie miasta znajdują się liczne, podobnie zadbane tereny zielone, o której dbają specjalne służby i technolodzy krajobrazu.

Loty do Monachium. Tanie Bilety Lotnicze Monachium | Operator serwisu www.infoloty.pl - Tanie Loty